Odpalované těsto

Už jako malá holka jsem milovala větrníky z cukrárny, která byla v našem sídlišti. Navrchu křupavé, uvnitř vláčné těsto, pudinkový krém a karamelová poleva s fondánem. Jojo, to jsem ještě nevěděla, že to jde dělat i jinak. Pak sem nakoukla pod pokličku francouzům a zjistila, že ti jedou větrníky v jiné parádě a v různém provedení.

Proto jsem se rozhodla, že je na čase se dostavit s kurzem, který vám ukáže jaké na pohled i na chuť úžasné skvosty lze vytvořit pomocí banálního odpalovaného těsta.

Na kurzu si ukážeme tři dezerty – choux craquelin, éclair a paris brest. Na nich si vyzkoušíme různé různé způsoby plnění i zdobení odpalovaných dezertů. Vyrobíme si vlastní karamelou i čokoládou ozdobu, která vašemu dezertu dodá luxusní vzhled jako z pařížské cukrárny.

Choux craquelin je malý větrník, s popraskaným efektem, který v sobě ukrývá lehoučkou náplň, v našem případě se slaným karamelem. Zdobit budeme vlastnoručními karamelovými vlasy.

Éclair je dezert podobný choux, ale podlouhlého tvaru. Plnit jej budete pistáciovým krémem a vytvoříme si vlastní čokoládový plát pomocí, kterého společně s jedlým zlatem a oříškem v karamelu vytvoříme luxusní dezert, za který se rozhodně nebudete stydět.

Paris Brest je taková o dost fajnovější verze našeho českého věnečku s lískovými oříšky. Ukážeme si přípravu praliné a croustillant vrsty, která dělá popraskaný efekt a je vyrobena z cukru, mouky a másla.

Každý druh dezertu, který si na kurzu vyrobíte, si samozřejmě odnesete domů na výsledné ochutnání vaší snahy.

Co se na kurzu vlastně naučíte:

  • pochopíte zákonitosti správného odpalovaného těsta a fungování použitých surovin v něm
  • ukážeme si a vysvětlíme jak se vyrábí nejrůznější náplně do dezertů, mezi nimiž bude PRALINÉ i CRÈME PÂTISSIÈRE
  • vyrobíme si spolu tři různé jedlé ozdoby, které dodají dezertům ten správný šmrnc

Kurz začíná v 11:30 v prostorách výrobny v Anenské ulici.
Kurz je určen pro zkušenější cukráře amatéry.

Kurz je individuální, tudíž se jedná vždy pouze o jednoho účastníka kurzu.

Kurzovné činí 3 990 Kč.


S úhradou kurzovného souhlasíte se všemi podmínkami kurzu, které jsou k nahlédnutí v sekci cukrářské kurzy.

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek